Екс играч на Барса наказа Арсенал в Лига Европа и ПСВ мисли за върха (ВИДЕО)

1677 0

ПСВ победи Арсенал като домакин с 2:0 в среща от предпоследния кръг на Лига Европа, като попаденията паднаха през втората част. Точни за успеха бяха Веерман и Де Йонг в 56-тата и 63-тата минута, като по този начин отборите са недостижими на върха в група "А" и ПСВ си върна за загубата преди седмица с 1:0.

Към момента Арсенал остава на първата позиция с 12 точки, докато нидерландците са с 2 по-малко. За тях обаче предстои гостуване на Бодьо/Глимт в последния кръг, докато лондончани ще приемат Цюрих.

"Топчиите" контролираха топката през 66% от времето и създадоха с 2 пъти повече голови положения - 16,но не ги вкараха.

Каталунският юноша Хави Симонс създаде опасна ситуация още в 9-тата минута, но не се стигна до попадение. Арсенал отгори чрез Мартинели и Нкетия, но отново безуспешно.

Симонс реализира в последните секунди на първата част, но попадението бе отменено. Гостите обаче не успяха да отговорят на попаденията през втората част на Джоуи Веерман и Люк де Йонг, които оформиха крайния резултат.