Без изненада, Айнтрахт (Франкфурт) е последният 1/8-финалист в Лига Европа

Снимка: Gulliver/GettyImages

1779 0

Айнтрахт (Франкфурт) се превърна в последния осминафиналист в турнира Лига Европа, след като завърши 2:2 като гост на РБ Залцбург. Немският тим не допусна изненада, след като спечели първата среща с 4:1.

Реваншът трябваше да се проведе в четвъртък, но бе отложена заради лоши метеорологични условия. Така червено-черните ще играят с Базел, като първата среща е на 12-и март, а реваншът- седмица по-късно в Швейцария.

Андре Силва се разписа два пъти за Айнтрахт, като най-напред изравни за 1:1 в 30-ата минута, засичайки с глава подаване на Филип Костич. Иначе Андреас Улмер откри резултата за австрийския шампион в 10-ата минута.

През второто полувреме домакините от Залцбург отново поведоха в резултата с гол на Жером Онжен, който се разписа след подаване на Доминик Собошчай от ъглов удар. Нова комбинация с Филип Костич завърши с второ попадение на Андре Силва 7 минути преди края на срещата.