Байер Леверкузен спаси уникалната серия без загуба срещу Карабах с късни голове (ВИДЕО)

1437 0

Байер Леверкузен се спаси в самия край при гостуването си от 1/8-финалите в Лига Европа. “Аспирините” остават непобедени от месец май насам, но до 70’ изоставаха с 0:2 при визитата си на Карабах в Баку. В крайна сметка сензацията в Германия през този сезон изравни за крайното 2:2 чрез Вирц (70’) и Шик (90+2’).

Никой не очакваше днес Левекузен да падне

За домакините Бензиа и Жуниньо бяха точни в 26-ата и втората минута от добавеното време на първата част. Усилията на гостите обаче дадоха нужния резултат след почивката, макар че и домакините имаха своите възможности да затворят двубоя в течение на времето.

Именно Жуниньо пропиля добра възможност в заключителните минути преди изравнителното попадение на чешкия национал, който се появи на терена едва в 80-ата минута. Впечатление в състава на домакините направиха Патрик Андраде, който е бивш играч на родния Черно море, и Матеуш да Силва. Бразилецът, който до миналия сезон бе част от Локомотив Пловдив, замени екс "моряка" в 80'.

В крайна сметка това бе 35-ият пореден двубой, който Леверкузен не губи. За последно възпитаниците на Алонсо загубиха последния си двубой в Бундеслигата през миналия сезон - 0:3 при гостуване на Бохум.

Следете всички 1/8-финали в Лига Европа НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: В Лига Европа: Непобедимата сензация и "13-те трофея от Шампионска лига" са твърде силни

Майкъл Оуен посъветва Шаби Алонсо да не поема Ливърпул, а да избере Байерн Мюнхен

Друга легенда на Реал Мадрид може да замени Шаби Алонсо в Байер Леверкузен?