Абсолютна драма: 2 гола в добавеното време измъкнаха Аякс от резил срещу Бодьо/Глимт

5012 0

Аякс и Бодьо/Глимт не успяха да се победят в първия мач между двата тима от плейофите в Лигата на конференциите. Двата тима завършиха при резултат 2:2, като амстердамци отбелязаха двете си попадения в самия край на мача.

Норвежкият тим поведе с 2:0 на "Йохан Кройф Арена" след два гола на Гронбаек попадения в 16-ата и 64-ата минута. Преломният момент в мача обаче дойде в 90', когато Бьортфут бе изгонен с директен червен картон.

Бе отсъдена дузпа за Аякс, която бе отбелязана от Бранко ван де Бомен в първата минута на добавеното време. Аякс успя да стигне и до равенството в самия край, когато Стивън Бергхуис се разписа за 2:2 в 97' и разплака Бодьо/Глимт.