90 минути бяха нужни на Ливърпул, за да се класира след шоуто с Кабаков (ВИДЕО)

4229 0

Ливърпул гарантира продължаването си в Лига Европа в четвъртък вечер с успех над австрийския ЛАСК Линц. Мърсисайдци постигнаха четвъртата си победа в актуалната кампания и с 12 точки си гарантира, че ще играе европейски двубои и през пролетта.

В герои за победителите се превърнаха Диас (12'), Гакпо (15') и Мо Салах от дузпа в началото на втората част. Крайното 4:0 бе оформено от нидерландския голмайстор в добавеното време. В първата среща между отборите световният колос отново се наложи, но с 3:1.

Припомняме ви, че мърсисайдци можеха до голяма степен да решат съдбата си още в четвъртия кръг, но тогава отстъпиха при визитата си на Тулуза с 2:3. В самия край се стигна до 3:3, но най-добрият български арбитър Георги Кабаков отмени много спорно попадение заради игра с ръка.

Сега възпитаниците на Клоп гарантираха, че ще са първи в своята група "Е" и очаква по-лек съперник в следващата фаза на турнира. Драма поне до края за първата позиция можеше да има, но Тулуза завърши 0:0 с Роял Юнион.

Вижте развоя на всички срещи от Лига Европа тази седмица!