Възходът при Де Роси продължава! Рома вкара 4 и тотално подчини Монца (ВИДЕО)

694 0

Рома постигна категорична победа с 4:1 като гост на Монца в мач от 27-ия кръг на Серия А. "Джалоросите" записаха шеста победа в последните си 7 мача в елита, след като Даниеле де Роси наследи Жозе Моуриньо на мениджърския пост на "Олимпико".

Рома надви Монца и продължи модернизацията си

Развой на Монца - Рома

Двубоят започна чудесно за гостите, като те успяха да вкарат чрез Кристанте в 18-ата минута, но ВАР се намеси и отмени попадението. Въпреки това, до почивката "вълците" нанизаха две попадения - Лоренцо Пелегрини (38') и Ромелу Лукаку (42'), с които до голяма степен решиха мача още на полувремето.

Рома продължи да доминира и през втората част. В 63-ата минута Пауло Дибала се отчете с гол, след като изпълни отлично пряк свободен удар. Леандро Паредес направи резултат 4:0, вкарвайки от дузпа в 82', а голът на честа за Монца бе реализиран от Андреа Карбони.

С победата Рома вече е пети с 47 точки - 1 по-малко от четвъртия Болоня. Монца пък е на 11-ото място с актив от 36 пункта.