2148 0

Шампионът на Италия Ювентус откри новия сезона в Серия А с минимална победа над Парма с 1:0 на "Енио Тардини”. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът Джорджо Киелини, който се възползва от неточен шут на Алекс Сандро и подложи крак, за да прати топката във вратата.

Ювентус имаше игрово предимство в срещата и можеше да стигне до по-изразителна победа, но домакините на свой ред имаха шансове, за които могат да съжаляват. В средата на първото полувреме гол на Кристиано Роналдо бе отменен заради тънка засада, но не и без намесата на видеотехнологията.

Официален дебют за "бианконерите” направи Адриен Рабио, който замени Сами Кедира през второто полувреме. Джанлуиджи Буфон, Матайс Де Лихт, Данило и Мери Демирал от новите пък останаха на пейката. Треньорът Маурицио Сари пропусна срещата, тъй като се възстановява след прекарана пневмония. В следващия кръг Ювентус приема Наполи, докато Парма гостува на Удинезе.