3999 0

Българският национал Петко Христов се отличи с гол и асистенция при загубата на неговия тим Специя от Лацио с 3:4 у дома в мач от Серия А. Централният защитник отбеляза първото си попадение в елита на Италия в 56-ата минута, когато засече с глава центриране отляво на Даниеле Верде.

Преди това още в 9-ата минута Христов отново отигра с глава подаване отляво, за да асистира на Келвин Амина за откриващия гол в двубоя.

Специя на три пъти повеждаше в резултата пред собствена публика, но в крайна сметка Лацио стигна до трите точки след голове на Чиро Имобиле от дузпа, Сергей Милинкович-Савич, Федерико Ачерби и автогол на вратаря Иван Проведел. За домакините се разписа още колумбиецът Кевин Агудело.

След този успех "орлите" вече имат 59 точки и изместиха от петата позиция градския си съперник Рома, който е с точка по-малко, но днес посреща Болоня. Специя заема 16-ото място в класирането с актив от 33 точки. А ето какви са целите пред Петко Христов във футбола.