855 0

Наполи надигра убедително Емполи с 5:1 в домакинския си мач от 11-и кръг на Серия А. Лоренцо Инсиние откри резултата в 9-ата минута, а Дрис Мертенс бе точен в 38-ата. Франческо Капуто намали изоставането в 58-ата минута, но малко след това Мертенс отново увеличи преднината на южняците. В самия край на редовното време се отличи Аркадиуш Милик, а веднага след това Мертенс оформи своя хеттрик в срещата.

Шампионът и лидер в класирането Ювентус ще има за съперник Каляри тази вечер в Торино. Наполи с 25 точки е на второ място в подреждането, а Емполи с 18 е на шесто. В следващия кръг неаполитанците играят с Дженоа навън.