В мач с 2 автогола Интер и Аталанта завършиха наравно

817 0

Интер и Аталанта завършиха 1:1 с два автогола в среща от 20-ия кръг в Серия А.

Първото полувреме започна с натиск на Аталанта и в 18-та минута се стигна до автогол на гостите дело на Жейсон Мурийо.

5 минути по-късно Гаетано Монакело пропусна да изведе домакините с още един гол напред.

В 25-та минута Рафаел Толой също си вкара автогол и Интер изравни, бранителят засече остро центриране на Икарди.

Вратарят на Интер Ханданович на няколко пъти направи страхотни спасявания и спаси тима си от изоставане в резултата. В 59-та минута спаси опасен удар Лука Чигарини от около метър.

В последните 10 минути на мача Интер започна да играе по-атакуващо, но това не беше достатъчно и в крайна сметка мачът завърши 1:1.

В класирането Интер е втори с актив от 40 точки, но с мач повече, а Аталанта е на 11-ото място с 25 точки.