Ювентус се спаси от резил във Верона

Снимка: Guliver/Getty Images

1185 0

Шампионът Ювентус дръпна в класирането на Серия А, след като съумя да стигне до труден успех с 2:1 при гостуването си на Киево във Верона.

Въпреки че беше без двама от своите лидери - Пауло Дибала и Джорджо Киелини, "старата госпожа" успя да стигне до успеха, макар и след много тежки 90 минути срещу "летящите магаренца".

След нулево първо полувреме гостите се добраха до откриващ гол, дело на Манджукич. В 53' Куадрадо успя да изведе в предни позиции хърватския нападател, а той не сбърка - 0:1.

Само 12 минути по-късно обаче домакините изравниха - Лихтщайнер направи нарушение в наказателното поле, а Пелесиер беше точен, вкарвайки гол на Джанлуиджи Буфон в неговия мач №600.

Мачът беше решен от Миралем Пянич, който в 75' вкара поредния си гол от пряк свободен удар, гарантирайки 3-те точки за "бианконерите".

С победата възпитаниците на Масимилиано Алегри поведоха в класирането с 5 точки преднина пред втория Милан. "Росонерите" излязоха на 2-а позиция след успех с 2:1 като гост на Палермо.