Ювентус продължава с победите в Серия А

Снимка: Getty Images/Gulliver

816 0

Ювентус продължава с победите в Серия "А", след като победи с 1:0 Фиорентина в дербито от 5-ия кръг на италианското първенство.

Успехът за "бианконерите" не дойде никак лесно и през първото полувреме те имаха сериозни затруднения в предни позиции. Малко след началото на втората част обаче Марио Манджукич се разписа с глава, за да донесе успеха за шампионите. В 52-ата минута след центриране на колумбийското крило Хуан Куадрадо отдясно Манджукич заби топката с глава отблизо във вратата на безпомощния Марко Спортиело.

С победата Юве има пълен актив от 15 точки, с колкото е и Наполи, който смаза Лацио с 4:1 насред Рим. В следващия кръг рекордьорът по титли в Италия приема градския съперник Торино – единственият отбор, който през миналия сезон не загуби визитата си на "Старата госпожа".