Ювентус победи с разгром Новара при неофициалния дебют на Андреа Пирло

Снимка: Gulliver/GettyImages

2262 0

Италианският шампион Ювентус победи с разгромното 5:0 Новара при неофициалния дебют на новия наставник на "бианконерите" - Андреа Пирло. Мегазвездата Кристиано Роналдо се разписа веднъж за 45-те минути, в които бе на терена.

Разбира се, много футболисти получиха своя шанс, като това включва и младите таланти в отбора. Един от тях в лицето на 20-годишния италианец Маноло Портанова дори успя да вкара два гола, въпреки че се появи в игра в 63-ата минута. Той се разписа в 1-ата и в 3-ата минута от добавеното време на срещата.

Преди това Роналдо изведе "старата госпожа" напред в резултата в 20-ата минута. Първата част завърши само с гол преднина за Юве, а през втората се разписаха и Аарън Рамзи (56'), и Марко Пяца (66'). Неофициален дебют направи дошлият от Барселона Артур.

Ювентус започва сезона в италианската серия А на 20 септември (неделя) с домакинство на Сампдория. А какво е условието за това Оливие Жиру да заиграе в Ювентус?