Ювентус пак загуби в Серия А, синът на Диего Симеоне блесна с два гола

1308 0

Ювентус записа втора поредна шокираща загуба в италианската Серия А и общо трети пореден двубой без успех в шампионата, след като бе победен от Верона с 2:1. Така "бианконерите" бяха изпреварени от днешния си опонент, който има по-добри показатели в преките двубои (двата тима са с по 15 точки от 11 мача).

В герой за домакините се превърна синът на Диего Симеоне - Джовани, който се разписа на два пъти. Ювентус създаде немалко голови положения, но силите му достигнаха за едва едно, което се оказа крайно недостатъчно.

Резултатът бе открит именно от Симеоне в 11-ата минута. Само 3 минути по-късно той отново се разписа по изключително красив начин. Нападателят завъртя технично топката в далечния ъгъл чрез изстрел от далечна дистанция.

В 80-ата минута Уестън Маккени намали изоставането за "старата госпожа", след като бе безмилостен и разстреля вратаря от наказателното поле. Топката срещна напречната греда и влетя в мрежата.