Ювентус най-накрая спечели като домакин в Серия А

1092 0

Ювентус спечели първа домакинска победа от началото на сезона чак в 7-ия кръг на италианската Серия А. "Бианконерите" се наложиха с 3:1 срещу последния в класирането Болоня с 3:1.

Тимът от Торино създаде две възможности още в първите минути, но сензационно в 5-ата гостите откриха резултата с гол на Антони Муние. Това създаде напрежение по трибуните, но Ювентус продължи да доминира и да създава голови възможности.

Логичното се случи в 33-ата минута, когато Алваро Морато изравни след подаване на Сами Кедира. В началото на второто полувреме Паоло Дибало изведе домакините напред в резултата с гол от дузпа, а крайното 3:1 оформи най-добрият футболист на терена Сами Кедира, след като този път той получи завършващо подаване от Мората.

С този успех Ювентус излезе на 12-то място в класирането с осем точки, а в следващия кръг гостува на Интер.

Болоня пък остава закотвен на последната 20-та позиция с едва 3 точки.