Ювентус громи в дербито на Торино по пътя към титлата в Серия А

1171 0

Италианският шампион Ювентус разгроми градския си съперник Торино с 4:1 като домакин в мач от 30-тия кръг на Серия А. "Бианконерите" категорично надиграха своя опонент и направиха нова важна крачка по пътя към деветата си поредна титла в Италия.

Още в третата минута на двубоя Пауло Дибала откри резултата за "зебрите" след асистенция на Хуан Куадрадо. След половин час игра самият Куадрадо успя на свой ред да се разпише, като за гола му подаде Кристиано Роналдо. В шестата минута на добавеното продължение на първата част Торино върна един гол чрез реализирана дузпа на Андреа Белоти.

През втората част Юве контролираше играта, а в 61-вата минута отново увеличи аванса си на два гола след редовното попадение на Роналдо, което този път дойде след пряк свободен удар. Три минути преди изтичането на редовното време "старата госпожа" стигна и до четвърто попадение в мача, след като Кофи Джиджи си отбеляза автогол.

След победата Ювентус вече разполага със 75 пункта на върха в подреждането, като води със седем точки на втория Лацио, който по-късно тази вечер се изправя срещу Милан (двубоят Лацио - Милан следете НА ЖИВО в SportLive). Торино от своя страна заема 15-та позиция с 31 пункта - на шест точки над зоната на изпадащите.