Удинезе се изкачи до третото място в Серия А

6387 0

Отборът на Удинезе победи с 4:2 като домакин Парма в мач от 5-ия кръг на Серия А. С два гола за успеха се отчете Антонио Ди Натале, който се разписа в 28-ата и 45-ата минута. Останалите попадения за Удинезе бяха дело на Томас Орто в 58-ата и Сирил Теро в 84-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко на терена след изгонването на Африйе Акуах в 77-ата минута. Точни за Парма бяха Хосе Маури в 22-ата минута и Антонио Касано от дузпа в добавеното време на първата част.

След победата Удинезе е на трето място с 12 точки, а Парма е на предпоследно място с едва 3 точки.