Торино развали полуизпълнен план на Аталанта да ги разгроми

747 0

Торино показа воля и смелост, за да стигне до равенство, след като губеше с 0:3 срещу Аталанта в Бергамо. В мача от 21-ия кръг на Серия А двата тима завършиха 3:3, като 5 от 6-те гола паднаха през първото полувреме.

Аталанта дръпна с 3:0 до 21-ата минута. В 14' Йосип Иличич бе изведен чудесно от Де Роон, проби в наказателното поле и стреля силно в горния ъгъл на вратата на гостите, след като бе останал сам срещу вратаря. Наложи се ВАР да разгледа попадението и в крайна сметка го зачете. Пет минути по-късно Робин Госенс овладя силен пас на Луис Муриел в наказателното поле и, след като се справи с бранител на Торино, стреля в десния ъгъл за 2:0. В 21' пък Муриел достигна до отбита топка в наказателното поле и стреля точно в средата на вратата на гостите - 3:0!
Торино обаче намери сили и воля, за да се върне в мача. Това започна в 42-ата минута, когато тимът получи дузпа след задържане на Белоти в опасната зона. Нападателят се зае с 11-метровия удар в 43', но Голини отби, при добавката обаче Белоти бе безмилостен - 3:1. Четири минути по-късно играч на Торино центрира в наказателното поле, където имаше трима негови съотборници в добра позиция. Единият от тях стреля, но нацели гредата, при добавката обаче Глейсон Бремер успя да намали до 2:3.
През втората част Аталанта не успя да намери играта си от преди почивката. В 70' Торино бе близо до изравняване, но Синго разтресе гредата. В 77' пък Миранчук от домакините намери гредата вместо мрежата. "Биковете" стигнаха до изравняването в 84' от изненадваща ситуация. При изпълнение на фаул топката кацна на главата на Бонацоли и той преодоля Голини за 3:3. В последните секунди на двубоя Торино можеше дори да стигне до победата, но стражът на Аталанта улови топката след изстрел от пряк свободен удар на
В класирането бергамаските останаха на седма позиция с 37 точки, а Торино е 17-и с 16. Ако бе загубил мача, тимът на Давиде Никола щеше да влезе в зоната на изпадащите.

В последните секунди на двубоя Торино можеше дори да стигне до победата, но стражът на Аталанта улови топката след изстрел от пряк свободен удар на Симоне Верди. В класирането бергамаските останаха на седма позиция с 37 точки, а Торино е 17-и с 16. Ако бе загубил мача, тимът на Давиде Никола щеше да влезе в зоната на изпадащите.