След труден домакински успех Рома влезе в топ 4 на Серия А

735 0

Италианският гранд Рома постигна трудна победа над Дженоа с минималното 1:0 като домакин в мач от 26-ия кръг на Серия А. "Вълците" трябваше да се потрудят здраво, за да вземат трите точки на "Олимпико", които временно ги изкачиха в топ 4 на италианското първенство.

Единственото попадение в срещата отбеляза Джанлука Манчини в средата на първата част, възползвайки се от асистенция на Лоренцо Пелегрини. Три минути по-късно Педро можеше да покачи на 2:0, но Федерико Маркети успя да спаси.

В средата на втората част "вълците" натиснаха за втори гол, но не сполучиха. Първо Гонзало Вияр разтресе гредата, а след това попадение на Борха Майорал бе отменено заради засада. Джанлука Скамака пък изпусна най-доброто положение за Дженоа до края на срещата.

По този начин Рома влезе в топ 4 с актив от 50 точки - с една повече от петия Аталанта, който е и с мач по-малко. Дженоа е 13-и с 27 пункта.