Серия А: Лацио и Аталанта разочароваха и "разшиха конците" на топката

1256 0

Отборите на Лацио и Аталанта не сбъднаха предварителните очаквания и завършиха 0:0 в скучен мач на "Олимпико" от 23-ия кръг на италианската Серия А!

Първото полувреме мина под контрола на домакините (60:40 процента притежание на топката), но головите ситуации липсваха. За 45 минути не бе отправен нито един точен удар!

Първият такъв бе регистриран пет минути след началото на втората част, но бе право в тялото на Томас Стракоша. В 64-ата минута Лацио на свой ред беше близо до гола, но лявата греда попречи на Матия Дзакани да открие резултата.

До края на срещата единствено шут на Адам Марушич мина опасно близо до горния ляв ъгъл на вратата на Аталанта и гол така и не падна.

Със спечелената една точка Лацио се изкачи временно с две позиции и вече е шести, а тимът от Бергамо запази четвъртото си място. В следващия кръг (6 февруари) "орлите" гостуват на Фиорентина, а Аталанта приема Каляри.