Сампдория прекъсна възхода на Милан на "Сан Сиро"

1302 0

Сампдория разочарова Милан, слагайки край на малката му серия от две поредни победи в Серия А. Генуезците поставиха "росонерите" на техния стадион в позицията на изоставащи, като възпитаниците на Филипо Индзаги успяха да стигнат само до точка в мача от 30-ия кръг на италианското първенство.

Домакините бяха по-активни на терена почти през целия мач, но в 58-ата минута бяха шокирани от Сампдория. Ето'О изведе Сориано сам срещу Лопес с хитър пас, а той хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл - 1:0.

Милан успя да се върне в мача в 74-ата минута. След центриране от корнер защитата на Самп не се справи добре с изчистването на топката и Де Йонг с ефектна задна ножица преодоля Дънкан. До края Милан можеше да стигне до победата, но резервата Сусо нацели гредата.

В 76-ата минута Дестро се контузи лошо след сблъсък с Паломбо и бе изнесен на носилка.

Спечелената точка постави Милан на осма позиция с 42 пункта, Сампдория е шести със 7 повече.