Рома оцеля срещу Фиорентина с шедьовър в последната секунда (ВИДЕО)

1261 0

Рома оцеля със сетни сили при трудната визита на Фиорентина от 28-ия кръг на Серия А (2:2). В големия герой за "вълците" се превърна Йоренте, който с неспасяем удар матира Терачано отвъд добавеното време.

Фиорентина можеше да бие и с по-голяма разлика

Така "Ла Виола" не успя да довърши столичани, макар че имаше преднина през целия двубой. През първото полувреме Раниери (18') откри резултата, а Ауар изравни след близо час игра. 10 минути по-късно Мандрагора отново оформи преднината, а Бираги с пропуск от дузпа пропусна да гарантира домакинския успех.

Така с един от малкото удари в края Йоренте удържа серията без загуба на Де Роси, която вече достигна седем поредни двубоя след поражението от Интер с 2:4.

Това бе второ поредно реми между отборите през кампанията след 1:1 в края на 2023 г. Рома вече е пети във временното класиране с 48 точки, а Фиорентина остава осми с 5 пункта по-малко.

Още: 1/8-финалите в Лига Европа: Шаби Алонсо отърва кожата в края, Ливърпул, Рома и Марсилия с разгромни победи (ВИДЕО)

Рома попиля Брайтън и гледа уверено към четвъртфиналите на Лига Европа (ВИДЕО)