Рома оцеля като гост, за да се върне сред кандидатите за Европа (ВИДЕО)

520 0

Салернитана записа пета поредна загуба и първа от Рома през последните повече от година и половина. В понеделник вечер "вълците" спечелиха визитата си с 2:1 от 22-ия кръг на Серия А.

Дибала и Пелегрини вкараха головете днес

В герои сред възпитаниците на Даниеле Де Роси се превърнаха Дибала (Д) в 51-ата и Пелегрини в 66-ата минута. По този начин активът на италианската легенда начело на столичани е 2 победи след 2 мача.

"Вълците" обаче потрепериха до последно, тъй като Кастананос бе намалил още в 70-ата минута. След това домакините имаха две претенции за дузпи в заключителните минути, но дори не се стигна до преразглеждане от главния съдия с ВАР.

Успехът е много ценен за Рома, тъй като изпревари Фиорентина, Лацио и Болоня във временното класиране, за да се изкачи до пето място с 36 точки. С една повече, но среща пасив е Аталанта, който е четвърти. Междувременно борбата за оцеляване на Салернитана продължава, но клубът не е печелил точки от 30-и декември. И четирите последни загуби са с по 1:2. Клубът е последен с 12 точки.

Още: Даниеле де Роси взима бивш футболист на Манчестър Сити в Рома

Няма Моуриньо - няма проблем! Ерата "Де Роси" в Рома започна трудно, но перфектно (ВИДЕО)

Даниеле Де Роси: Никой не може да заличи любовта на феновете към Моуриньо