Рома надцака Милан в дербито на Серия А

2048 0

Рома успя да победи Милан с 2:1 като домакин на дербито от деветия кръг на италианската Серия А. "Вълците" стигнаха до ценен успех, който скъси поне малко дистанцията до лидерите Ювентус, Интер и Наполи, които допуснаха грешки в своите мачове от кръга.

В 38-мата минута Един Джеко откри за домакините, а при този резултат футболистите се прибраха за 15-минутна почивка. Началото на втората част бе вълнуващо, като в 55-ата минута Тео Ернандес изравни за "росонерите".

Само три минути по-късно обаче Николо Дзаниоло отново изведе "вълците" напред, а до края феновете по трибуните в Рим не станаха свидетели на повече попадения.

Така Рома се изкачи до пето място с актив от 16 точки, на една от четвъртия Наполи. Милан от своя страна продължава да затъва и под ръководството на новия наставник Стефано Пиоли, като отборът понастоящем заема 12-о място с 10 пункта.