Пропадането на Ювентус не спира – новак дрънна тима от Торино

Снимка: GettyImages/Gulliver

1523 0

Отборът на Монца успя да спечели дуела си с Ювентус, надделявайки с 1:0 над торинския тим в мач от седмия кръг от италианската Серия А.

По този начин отборът, воден от Масимилиано Алегри, продължава с неубедителните си изяви след старта на новата кампания и вече е в серия от три поредни мача без успех в италианския шампионат.

Големият герой за новака в Италия беше Кристиан Гиткяер, който се разписа в 74-ата минута и достави първата историческа победа за тима от предградието на Милано. Българският бранител Валентин Антов остана резерва за Монца в този мач.

Фиорентина прекъсна негативна серия от осем мача без победа във всички турнири с домакински успех с 2:0 над Верона. Нанитамо Иконе и Николас Гонсалес вкараха головете за "виолетовите", а Кристиано Бираги можеше да направи победата още по-убедителна, но пропусна дузпа през първото полувреме.