Прероден Милан разгроми елитен съперник за Купата на Италия, оформи се още едно дерби

2859 0

Милан записа втора поредна победа, след като надделя над СПАЛ с класическото 3:0 в мач осминафинален двубой за Купата на Италия. В следващата фаза на турнира "росонерите" ще приемат Торино, като победителят от двойката има възможност да срещне Ювентус на полуфинал (ако шампионите стигнат до тази фаза). Припомняме, че до този момент двойките на четвъртфинала са Наполи-Лацио и Фиорентина-Интер.

Милан поведе още в 20-ата минута след попадение на сензацията от миналия сезон - Кжищоф Пионтек. В 44' Кастийехо удвои преднината за своя отбор, за да се стигне и до 66-ата, когато новопривлеченият защитник Тео Ернандес оформи крайното 3:0.

Гостите от СПАЛ се представиха никак не лошо, като доминираха както при притежанието на топката, така и при направените пасове. При ударите обаче "росонерите" имаха сериозно превъзходство, което се оказа и ключово за успеха. А кой измежду Фиорентина и Аталанта продължи напред - вижте в този материал на SportLive.