Неубедителен Милан се препъна в Удинезе

2090 0

Милан и Удинезе завършиха наравно 1:1 в мач от 27-мия кръг на италианската Серия А. След второ поредно равенство "росонерите" продължават да водят с класирането на Калчото с 57 точки.

Очаквано "росонерите" започнаха срещата в по-високо темпо. Домакините атакуваха усилено и така в 29-ата минута се стигна до откриващото попадение. Рафаел Леао засече центриране в наказателното поле и прати топката в десния ъгъл. Месиас и отново Леао се отличиха с пропуски.

През второто полувреме обаче момчетата на Стефано Пиоли не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Силвестри. В 49-ата минута гостите искаха дузпа за нарушение в наказателното поле, но не я получиха.

В 67-ата минута Дестини Удоги беше на точното място и след рикошет засече топката, за да изравни - 1:1. Леао в 76-ата минута излезе сам срещу вратаря, но Силвестри успя да спаси.

За Милан в следващия кръг престои домакинство на Наполи. Удинезе ще играе със Сампдория. А Барселона се отказа да привлича един от лидерите на Милан.