Не за първи път вратар вкарва в продълженията... помните ли това лудо дерби? (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/Getty Images

1972 0

Вратарят на южноафриканския отбор Барока Оскарлин Масулуке стана истинска сензация с изравнителния си гол за 1:1 с 96-ата минута. Той направо може да кандидатства за наградата "Пушкаш", защото бе от задна ножица на границата на наказателното поле.

Не за първи път обаче голкипър блести в последните секунди, за да избави тима си от загуба с гол. Правил го е и един от най-добрите италиански вратари в историята Франческо Толдо, и то в голямото дерби Интер - Ювентус.

Легендарният съдия Пиерлуиджи Колина бе отсъдил спорна дузпа в 86-ата минута, чрез която Алесандро дел Пиеро изведе Юве напред с 0:1, а "Джузепе Меаца" пощуря. В последната секунда обаче след главоломно разбъркване при корнер Толдо успява да промуши топката зад голлинията.

Вероятно в тази ситуация бяха извършени 24 нарушения, но гузният Колина с облекчение моментално посочи центъра след гола на Толдо за 1:1.