Наполи прекъсна серията си от 5 мача без победа

739 0

Наполи прекъсна серията от пет поредни мача без победа и спечели с 3:1 у дома срещу Киево в 28-ия кръг на Серия „А“. Така временно Наполи се изравни по точки с Ювентус, който днес следобед гостува на Аталанта.

Никола Ригони вкар в левия ъгъл за 1:0 още във втората минута. Наполи реагира бързо и изравни в 6-ата минута. Фаузи Гулам нахлу по лявото крило и върна пред вратата за Гонсало Игуаин, който насочи в близкия ляв ъгъл – 1:1.

В 38-ата минута Кирикеш изкупи вината си за първия гол и засече с глава центриране на Жоржиньо от корнер за 2:1.
Домакините сложиха точка на спора с гол за 3:1 20 минути преди края.

Наполи и Ювентус са пред всички с 61 точки в битка за титлата. Киево има 34 точки на 10-а позиция.