Наполи поведе в Серия А

Снимка: Guliver/GettyImages

1139 0

Отборът на Наполи се изкачи временно на лидерската позиция в италианската Серия А. В мач от 4-ия кръг неаполитанци победиха с 3:1 гостуващия Болоня, записвайки третата си поредна победа от началото на първенството. Със спечелените три точки тима на Маурицио Сари зае първото място с актив от 10 пункта, докато Болоня е 10-ти с 6.

В герой за победителите се превърна лятното попълнение Аркадиуш Милик, който реализира две от попаденията съответно в 67-ата и 78-ата минути. Преди това Хосе Кайехон бе дал преднина на домакините в (14’) и Симоне Верди изравни за Болоня (56’). Гостите завършиха срещата с десет души, след като в 81-ата минута Емил Крафт получи червен картон.

Този играч е като намерен портфейл с пачки

Освен победата, „небесносините” определено могат да са доволни и от страхотната форма, в която се намира Милик. Полският национал бе взет за заместник на напусналия Гонсало Игуаин, като вече започва да демонстрира високата си класа. По-рано през седмицата 22-годишният нападател отново се разписа на два пъти – при победата като гост с 2:1 над Динамо Киев от груповата фаза на Шампионската лига. /БГНЕС