Наполи победи чрез обрат след магически гол на Кварацхелия (ВИДЕО)

443 0

Наполи достигна до десета победа през кампанията в Серия А, след като се наложи с 2:1 над Верона. Срещата бе част от 23-ия кръг и предложи драматичен обрат на домакинските привържениците.

Хвича с шести гол през кампанията

Всички попадения в двубоя на "Диего Армандо Марадона" паднаха в заключителните двадесет минути, а първото от тях - във вратата на настоящия шампион. Копола реализира 72' и сериозно притесни "небесносините", но те успяха накрая да спечелят първо домакинство срещу Верона от есента на 2019 г. насам.

В абсолютния герой за победителите се превърна Хвича Кварацхелия с шестото си попадение през кампанията. То падна в 87', но бе сред най-добрите му в италианския футбол. Преди това Нгонге бе изравнил в 79'.

Възпитаниците на Мадзари вече са седми с равния на шестия Рома точки - 35 т. Наполи на практика се възползва от грешките на Фиорентина и Торино, които по-рано не успяха да победят.

Сега пред актуалния шампион предстои тежко гостуване на третия Милан, който е трети с 49 пункта.

Още: "Ти си боклук и позор": Скандалът в Наполи придобива нови измерения, Осимен нападна агента на Кварацхелия

Две звезди - различни съдби: Хвича и Осимен ще се разделят през следващия сезон

Кварацхелия с дейно участие в най-резултатния успех на Грузия в историята (ВИДЕО)