Наполи отнесе Фиорентина, вкара 6 гола у дома

874 0

Отборът на Наполи разби Фиорентина с 6:0 у дома в мач от 18-ия кръг на Серия А. На стадион "Диего Армандо Марадона" домакините бяха безпощадни в атака и вкараха шест безответни гола на своя съперник, въпреки че "виолетовите" има предимство в притежанието на топката.

Лоренцо Инсиние даде преднина на неаполитанци още в петата минута, а в заключителните десет минути от първата част възпитаниците на Дженаро Гатузо стигнаха до нови три гола, дело на Диего Дем, Ирвинг Лосано и Пьотър Желински. След почивката Инсиние от дузпа и Матео Политано вкараха нови две попадения за Наполи и оформиха крайното 6:0.

По този начин Наполи записа втора поредна победа в първенството и се изкачи до трето място в класирането с 34 точки, шест по-малко от лидера Милан. Фиорентина заема 14-та позиция в подреждането с актив от 18 точки.