Наполи не успя да пречупи и коравия Аталанта след голово шоу на "Сан Паоло"

1615 0

Италианският гранд Наполи допусна нова грешна стъпка в преследване на лидерите в Серия А. "Малките магаренца" завършиха наравно 2:2 като домакин на коравия Аталанта в мач от десетия кръг на италианското първенство.

Неаполитанци на два пъти се оказваха напред в резултата, но не успяха да съхранят преднината си и след последния съдийски сигнал. Още в 16-ата минута Никола Максимович изведе домакините, но Ремо Фройлер изравни за Аталанта до края на частта.

През второто полувреме Аркадиуш Милик изведе Наполи за 2:1 в 71-вата минута, но четири минути преди изтичането на редовното време Йосип Иличич отново изравни за Аталанта. По този начин Аталанта задържа третото си място в подреждането с актив от 21 точки, докато Наполи се нарежда шести с три точки по-малко.