Наполи абдикира за титлата след скандален мач

673 0

Наполи изгуби големи надежди да прегърне титлата в Серия А, след като загуби в мача си срещу Удинезе в Удине.

Южняците паднаха с 1:3 в мач, в който срещу тях бяха свирени две дузпи, а звездата им Гонсало Игуаин бе изгонен.

Сега Наполи изостава на 6 точки от актуалния шампион Ювентус и трудно ще ги навакса до края на първенството.

Домакините стартираха по чудесен начин, след като още в 13-ата минута получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Кулибали. От бялата точка точен бе Бруно Фернандес.

Гостите стигнаха бързо до изравняване, след като Игуаин в 24-ата минута стреля мощно от границата на наказателното поле и направи 1:1.

Секунди по-късно Удинезе можеше отново да дръпне в резултата, след като заради нарушение на Гулам в наказателното поле "фриуланите" получиха втора дузпа. Този път обаче вратарят Габриел отрази удара на Фернандес. При добавката той блокира и изстрел на Филипе.

Удинезе успя отново да поведе в добавеното време на първата част. Голмайсторът им успя да препарира Габриел със страхотен ножичен удар, след подаване на Сапата.

След почивката Наполи крушира напълно. В 58-ата минута Силван Видмер намери по чудесен начин Сирил Теро, който простреля Габриел за трети път в мача - 3:1.

В 77-ата минута Наполи бе окончателно пречупен, след като Игуаин получи втори жълт картон за удар без топка срещу Фелипе и напусна терена.

Неаполитанците вложиха сили в опит да върнат поне един гол, но Хамшик и Ел Кадури не се справиха пред вратата на съперника.

Наполи е втори в класирането в Серия А с 67 точки, Удинезе има 34.