Над 40 арестувани след Фейенорд - Рома

Снимка: Gulliver/Getty Images

1253 0

Повече от 40 души са задържани след срещата-реванш между Фейенорд и Рома от турнира Лига Европа, съобщава "Алгемеен Дагблад".

Арестите са извършени, заради неспазване на обществения ред, притежание на забранени предмети и пиротехника, неспазване на полицейски заповеди, както и участия в сбивания. Наложило се е полицаите да използват сълзотворен газ, за да овладеят положението.

Власите в Ротердам бяха предприели сериозно мерки за предотвратяване на инциденти, тъй като седмица по-рано в Рим имаше безредици, причинени от холандски привърженици. Въпреки усилията на полицията, вчера също се стигна до сблъсъци, като напрежение имаше и на терена по време на мача между двата тима.

Фенове на домакините хвърлиха надуваем банан към тъмнокожия футболист на Рома Жервиньо. През второто полувреме към терена полетяха и различни предмети, а срещата беше прекратена за около 20 минути.

След това мачът се доигра, а Рома измъкна победата с 2:1 и с общ резултат 3:2 продъллжава напред в Лига Европа.