Милан се съвзе след успех над челник

1522 0

Милан победи Фиорентина с 2:0 в дербито от 20-ия кръг на Серия А. Така "росонерите" намалиха разликата с "виолетовите" на шест точки.

Милан откри резултата в 4-ата минута, след като Бака получи пас от Бонавентура, преодоля бранител на гостите и прониза вратата им за 1:0.

След инкасираното попадение, Фиорентина пое инициативата и владееше топката в по-голяма част от времето до почивката.

След подновяването Калинич можеше да изравни резултата, но се отчете с неточен удар. Последва пропуск и за Милан, дело на Антонели в 61-ата минута.

Второто си попадение "росонерите" реализираха в 88-ата минута на мача, след като Кевин-Принс Боатенг се измъкна от опит за изкуствена засада , преодоля стража на Фиорентина и вкара първия си гол, откакто се завърна в Милано - 2:0.

В добавеното време Марио Балотели се хвана за главата след невероятен пропуск.

В класирането Фиорентина остава пред "росонерите" - на четвърто място с 38 точки. Победителят в този мач е шести с 32 пункта. Лидер в Серия А е Наполи.