Лацио тресна Фиорентина на връх 116-ата си годишнина

1136 0

Лацио показа преобразена игра по време на гостуването си на Фиорентина на "Артемио Франки". Римляните изиграха един от най-силните си мачове и нанесоха рядко срещано домакинско поражение на "виолетовите" с 3:1, записвайки 3-а поредна победа като гост.

До 90-ата минути резултатът беше 0:1 за гостите, след като в добавеното време на първата част Балде Кейда даде аванс на "орлите".

"Виолетовите" пропуснаха куп положения до самия край, когато в 91' Савич вкара така важния втори гол за Лацио. САмо минута по-късно Ронкалия успя да върне Фиорентина временно в мача, преди в ответната атака Фелипе Андерсон да прекърши надеждите на домакините за изравнителен гол в последната секунда - 1:3.

Това беше 5-а загуба за Фиорентина, което не позволи на тима да излезе начело. Възпитаниците на Пауло Соуза остават на 3-о място с актив от 38 точки.