Марушич нокаутира Ювентус в последните секунди, носейки победа на Лацио

330 0

Отборът на Лацио изтръгна победата от Ювентус с 1:0 в мач от 30-ия кръг на Серия А.

Двубоят беше и първи за новият треньор на тима от Рим Игор Тудор, докато Масимилиано Алегри това беше мач №500 в италианския елит.

Как се разви мачът?

Още: Федерико Киеза намалява заплатата си, за да остане в Ювентус

Първата част не предложи голове. Въпреки това домакините бяха по-активните, като най-чистото положение беше в тяхна полза. В 20-ата минута Валентин Кастеянос беше изведен по чудесен начин, но ударът му мина на сантиметри от целта. В края на полувремето Федерико Киеза имаше шанс да открие, но вратаря на римските "орли" Христос Мандас спаси.

Второто полувреме започна с по едно положение за двата тима, но без видим резултат. След това темпото значително спадна, а възможности за гол липсваха. В 88 минута Луис Алберто стреля от далечно разстояние, топката рикушира в крак на защитник на Ювентус, но съдията отсъди аут. Така се стигна до последната минута от добавеното време, когато Адам Марушич получи страхотно центриране от Гюндози и с глава вкара победния гол за домакините. Това беше и първо попадение за черногореца от близо 2 години.

Така в класирането Лацио събра точки 46 точки на седмо място, докато Ювентус остава с 59 точки на трето място.

Още: Наситиха му се: Ювентус разкарва 11-милионна покупка след само 1 сезон?

В следващия кръг римските "орли" гостуват симовлично на големия си съперник Рома, а "бианконерите" приемат Фиорентина.

Лацио прекъсна кошмарната серия след раздялата с Маурицио Сари, надви аутсайдер в Серия А

Добре познат ход: Ювентус отмъква най-голямата звезда на Лацио, за да замени Рабио