Лацио се чувства комфортно в зона "Шампионска лига"

1232 0

Лацио се възползва по оптимален начин от тежката програма на Торино и взе изключително важното си гостуване на едноименния тим с 2:0 в мач от 27-ия кръг на Серия А.

Както е известно, Торино играе в Лига Европа, като имаше тежко гостуване в Санкт Петербург на Зенит в четвъртък.

В мача срещу руския тим Торино игра и с намален състав при загубата с 2:0, а това оказа влияние именно в последните 20 минути на двубоя срещу Лацио.

Римляните успяха да поведат в 71;, когато Пароло изведе Андерсон отляво в наказателното поле, а бразилският ас преодоля безпроблемно Падели за 0:1.

Само 7 минути по-късно отново Клозе изведе Андерсон за втория му гол в мача, с което бразилецът прати своите в зона "Шампионска лига".

Нападателят е в бляскава форма, като е част от 15 гола в последните си 11 мача - 8 попадения и 7 асистенции, а благодарение на невероятното му представяне "орлите" вече са в топ 3 на Италия.

Лацио е с 49 точки като поведе с 3 на Наполи, който вчера падна от Верона с 0:2. Фиорентина е на 5 точки зад лациалите.