Късен автогол класира Ювентус за 1/2-финалите в Купата на Италия!

2900 0

Италианският гранд Ювентус се класира за 1/2-финалите в Купата на Италия, след като победи трудно Сасуоло с 2:1 като домакин в четвъртфинален сблъсък. Автогол в последните минути на срещата изведе "бианконерите" до победата.

Пауло Дибала, който е спряган за раздяла с Ювентус, започна като титуляр и се разписа след само три минути игра, за да изведе "старата госпожа" напред в резултата. В 24-ата минута обаче Сасуоло изравни резултата чрез Траоре.

В 56-ата минута МакКени уцели греда. В 73' двамата централни бранители на Юве - Матайс де Лихт и Леонардо Бонучи, също разтресоха вратата на Сасуоло, уцелвайки гредата. Все пак в 88-ата минута Руан си отбеляза автогол и помогна на Юве да се класира.

Почти цял мач за Ювентус изигра скъпата придобивка на отбора Душан Влахович, който обаче не се отчете с нищо. На полуфиналите Ювентус ще срещне Фиорентина, а в другия полуфинал ще се състои дерби на Милано - Интер срещу Милан.