Класически Ювентус на финал за Купата

1150 0

Ювентус ще играе финал в турнира за Купата на Италия. Това предопредели класическата им победа над Фиорентина в реванша на полуфиналите, постигната на стадион "Артемио Франки". "Старата госпожа" продължава с общ резултат 4:2.

Успехът бе помрачен от червения картон, който получи Алваро Мората в 88-ата минута, заради удар по Алесандро Диаманти.

Юве поведе в 21-ата минута, като точен бе Алесандро Матри. Малко преди почивката Роберто Перейра покачи на 2:0, след като вратарят изби удар на Мората, но няма късмет при добавката. В 59-ата минута Маркизио центрира от корнер, а отсавеният непокрит Бонучи оформи класиката.

"Бианконерите" очакват своя противник на финала от двойката Наполи - Лацио.