Няма кой да спре Ювентус към титлата

1198 0

Ювентус дръпна с 14 точки пред втория в класирането в Серия А - Рома, след като успя да победи Емполи с 2:0 в мач от 29-ия кръг и гледа още по-уверено към ново скудето.

За "Старата госпожа" се разписаха Карлос Тевес и Роберто Перейра, а вечният Буфон показа класа, когато бе необходимо.

През първото полувреме положения за гол не липсваха и пред двете врати, но по-настойчив в търсенето на попадение бе Ювентус. Карлос Тевес дадае преднина на своите, разписвайки се от фаул. Попадението бе под номер 17 за аржентинеца за сезона.

В началото на втората част Емполи можеше да се върне в мача, но Буфон отрази удар от близо на Мануел Пучарели.

"Бианконерите" успяха да удвоят едва в добавеното време на срещата. Тевес открадна топката от съперник, напредна и стреля. Вратарят отрази, но топката попадна у Перейра, който наказа Емполи.

Ювентус не познава вкуса на загубата вече 20 мача подред.