Какво се случи в Серия А през уикенда?

1126 0

Поредният кръг в Серия А беше белязан от доста интересни двубои, част от които завършиха и доста драматично.

Шампионът Ювентус мина буквално през иглени уши, за да запази преднината си в класирането на 3 точки, след като в заключителните секунди на двубоя срещу градския съперник Торино.

Началото на срещата беше повече от успешно за "бианконерите", които поведоха в резултата с гол на Артуро Видал от дузпа в 15', но защитата на Юве допусна бързо изравняване, а точен за Торино беше Перес.

Нещата за шампионите определено не вървяха на добре, след като в рамките на 7 минути Лихтщайнер си изкара два жълти картона и беше изгонен в 77'.

На помощ обаче се появи Андреа Пирло, който с феноменален изстрел извън наказателното поле препарира вратаря на гостите и донесе ценни три точки за своите.

В късния неделен двубой Рома отново съкрати пасива си до Ювентус на 3 точки, след като "вълците" разбиха с 4:2 Интер в най-интересния двубой от кръга.

Жервиньо даде аванс на столичани в средата на първата част, но след корнер Ранокия изравни. След почивката Рома отново натисна и Адем Ляич се разписа за 2:1 в един от редките си мачове като титуляр под ръководството на Руди Гарсия.

Освалдо върна отново равенството, но до края на двубоя римляните разбиха своя съперник, Пянич се отчете с два гола, вторият от които след феноменален изстрел от пряк свободен удар, а "нерадзурите" могат да се чувстват щастливи, че Ханданович изигра поредния си силен двубой и извади няколко невероятни положения.

Дженоа пък се намърда в тройката след неделните мачове, след като Матри и компания разбиха с 3:0 Чезена като гост.

Единственият български представител в Серия А - Ивайло Чочев, пък остана на резервната скамейка, откъдето изгледа победата с 2:1 на Палермо над Парма.