Исторически срам за Наполи в Торино! Лацио достигна шестицата в Серия А (ВИДЕО)

699 0

Наполи отново се издъни в шампионатен двубой от Серия А. Партенопейците бяха разгромени с 0:3 при визитата си на Торино от 19-ия кръг на Калчото. На другата крайност беше Лацио, който спечели с 2:1 гостуването си на Удинезе по същото време.

Наполи не беше губил от Торино 9 поредни години. За последно отстъпиха при визита, но с 0:1 през 2015 г. Това е рекордна победа за "биковете" в съперничеството от 1990 година насам. За актуалния шампион пък това бе седма загуба, като не е печелил в последните си четири срещи от всички турнири.

Ключови в Торино бяха последните минути на първата част и началните след почивката. Антонио бе открил 120 секунди преди полувремето, а Мацоки бе директно изгонен в 50-ата минута за грубо нарушение. До края класиката бе оформена чрез попадения на Влашич (52') и Бонджорно (66').

Така "биковете" настигнаха "небесносините" на само точка. Победителите са десети с 27 пункта, по 28 имат Рома и Наполи.

По същото време Пелегрини и Весино донесоха важна победа за Лацио. Те реализираха за крайното 2:1 в 12-ата и 76-ата минута, а междувременно Уолъс бе изравнил в изнервения двубой.

"Орлите" наредиха три поредни победи, след като в толкова срещи не успяха да спечелят през декември. Възпитаниците на Сари вече са с 30 пункта.

Още: Съдът оневини покойния Диего Марадона по обвинение за укриване на данъци

Още: Месут Йозил се подигра с Холанд, Осимен и Челси, за да назове най-добрия защитник в света

Без голове, но много емоции и червени картони: Наполи с поредна грешна стъпка в Серия А (ВИДЕО)