Интер прегази Удинезе и даде тон на празненствата

Снимка: Claudio Villa - Inter/Inter via Getty Images

879 0

Интер подпечата титлата на Италия след като в последния кръг от Серия А разгроми Удинезе с 5:1 и отпразнува Скудетото насред "Джузепе Меаца". Момчетата на Антонио Конте си осигуриха предварително титлата на страната и играха без никакво напрежение.

Още в 8-ата минута Ашли Йънг даде тон на празничния ден, като прати топката в мрежата от близка дистанция. В 44-ата Кристиян Ериксен изпълни пряк свободен удар по перфектен начин и покачи на 2:0.

В 55-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа и Лаутаро Мартинес не сбърка за 3:0. В 64-ата появилият се като резерва Иван Перишич също блесна с хубав удар и покачи на 4:0. В 71-ата Ромелу Лукаку за пореден път показа голямата си класа с петото попадение в срещата.

В 79-ата минута Удинезе получи правото да изпълни дузпа. Роберто Перейра вкара почетното попадение в двубоя за гостите от Удине.