Интер отново не успя да победи Ювентус

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1066 0

Интер и Ювентус завършиха наравно 0:0 в голямото дерби от 8-ия кръг на Серия А. Освен че не успя да се върне на лидерската позиция в класирането, миланският гранд продължи и негативната си серия да няма победа у дома над „Старата госпожа” вече пет години.

Двата тима изиграха равностоен мач на „Джузепе Меаца”, в който обаче липсваха много голови положения. През първото полувреме най-сериозната опасност се откри пред халфа на „нерадзурите” Марсело Брозович, но неговият изстрел срещна напречната греда.

След почивката Ювентус пропусна златна възможност, след като Хуан Куадрадо излезе сам срещу Ханданович, но стражът спаси. Отново колумбиецът можеше да се разпише в 78-ата минута, но останал на чиста позиция стреля в гредата. От своя страна играчите на Интер опитаха да притиснат съперника, но до края така и не успяха да стигнат до победата.

Във временното класиране Интер е трети със 17 точки, докато шампионите са 14-ти със само 9 пункта. Лидер остава тимът на Фиорентина въпреки вчерашната загуба с 1:2 от Наполи.