Интер обърна Торино и си върна второто място в Серия А

1047 0

Отборът на Интер обърна Торино и ги победи с 3:1 като домакин в последен мач от 32-рия кръг на Серия А. "Нерадзурите" не започнаха добре срещата, но със силно начало на второто полувреме извоюваха успеха, който ги изкачи до второто място в подреждането на италианското първенство.

В 17-ата минута Андреа Белоти даде преднина на гостите, която се запази до почивката. Три минути след подновяването на играта Ашли Йънг изравни след асистенция на Лаутаро Мартинес. В 51-вата минута Диего Годин обърна изцяло срещата, разписвайки се след подаване на Алексис Санчес. Десет минути по-късно Лаутаро също вкара, като асистенцията отново бе на името на Санчес.

По този начин Интер се изкачи до второто място в Серия А с 68 пункта - на осем зад лидера Ювентус и с равен брой точки с третия Лацио, който е с едно попадение по-малко по отношение на головата разлика на двата отбора. Торино е 16-ти с 34 пункта - на пет над зоната на изпадащите.