Интер не позволи на Наполи да се откъсне на върха

628 0

Отборът на Интер надви Верона като гост с 2:1 в последен мач от 11-ия кръг на Серия А и се върна на второ място в класирането на шампионата.

В изминалите три дни лидерът Наполи, както и Ювентус и Лацио, постигнаха победи и напрежението бе върху Интер да стигне до успех във Верона, за да не изостава от водачите.

Борха Валеро даде преднина на „нерадзурите“ в 36-та минута, но в 59-та минута Джампаоло Пацини изравни от дузпа. Осем минути по-късно крилото Иван Перишич вкара втори гол за Интер, който се оказа победен.

По този начин възпитаниците на Лучано Спалети се върнаха на второ място в класирането, на две точки от лидера Наполи.

Верона остава на предпоследната позиция с актив от само 6 точки.