Гонсало Игуаин и Ювентус прегазиха клетия Милан

Снимка: Gulliver/GettyImages

1675 0

Шампионът на Италия Ювентус се наложи с 2:0 като гост над Милан в дербито на 11-я кръг в Серия А. И двете попадения бяха дело на звездата на "Старата госпожа" Гонсало Игуаин, а с успеха торинци се изкачиха на върха с 28 точки, но и мач повече от Наполи, който също има 28 пункта. Милан остава 8-ми с 16 точки.

Игуаин вкара по едно попадение в двете полувремена. Той откри резултата в 23' и оформи крайния резултат в 64'.

В края на първата част пък Никола Калинич изпусна най-чистото положение за "росонерите", като нацели гредата.