Интер излъга Лацио на "Олимпико" и изпълни целта си да играе в Шампионска лига

927 0

Отборът на Интер направи и невъзможното, за да се класира сред първите 4 отбора в Серия А и по този начин да си спечели място в Шампионска лига за новия сезон. Грандът от Милано се наложи трудно с 2:3 над Лацио, като на два пъти изоставаше в резултата.

Двата тима са с еднакъв актив от точки - 72, но Интер заемат 4-ата позиция, която дава право на участие в най-комерсиалния футболен турнир. "Орлите" ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа.

Срещата започна добре за домакините и още в 9' те излезнаха напред в резултата след автогол на Перишич. До края на първата част момчетата на Лучано Спалети изравниха чрез ДиАмброзио, но в заключителните 5' на частта Андерсон върна аванса на своя тим.

След почивката гостите стигнаха до пълен обрат чрез Икарди от дузпа и Вечино, а успехът донесе много усмивки по лицата на "нерадзурите". Тимът от столицата пък завърши срещата с 9 души, след като Лулич и Патрич бяха изгонени